Защитникът на Лудогорец Сонко Сундберг и вратарят на Локомотив София Бубакар

...

Сонко Сундберг и вратарят на Локо Сф ще играят на Купата на африканските нации

Защитникът на Лудогорец Сонко Сундберг и вратарят на Локомотив София Бубакар Гайе бяха титуляри за националния отбор на Гамбия при равенството с Конго 2:2 в квалификационен мач за Купата на африканските народи, който се игра в Маракеш, Мароко.

По този метод Гамбия приключи на второ място в крайното класиране на Група " G " и завоюва право за присъединяване на КАН, като шампионатът ще се организира в Кот д'Ивоар при започване на идната година.

Гамбия стартира неприятно мача, като Конго поведе с 2:0 с попадения на някогашния футболист на Берое Гаел Макута и Силвер Ганвула през първото полувреме.

В 79-ата минута Якуба Минтех понижи резултата за Гамбия, а в последната минута Мухамед Бадамоси изравни.

Бубукар Гайе остана цялостни 90 минути на терена, а Сундберг бе заменен в 73-ата минута от Бамба.